1994  yılında mesleğe başlayarak; gümrük müşavirliği hizmetlerinde uzman ve deneyimli bir kadro tarafından kurulmuş Vatan Gümrük Müşavirliği Anonim Şirketi, ekip çalışması, hızlı ve güvenilir yollardan sonuca ulaşması, Türk ekonomisinin seçkin kuruluşlarından oluşan portföyü ve dürüstlük ilkelerine bağlılığı ile, bugün sektördeki en seçkin kuruluşlarından biri olarak, çağımızın getirdiği yeni anlayışla tam bir lojistik çözüm ortağı olma yolunda önemli adımlar atmış ve atmaya devam etmektedir.

Rekabetin yol göstericisi, kalitenin ön koşul, müşterinin ise vazgeçilmez olduğu iş dünyasında, belirleyici etken "bireysel kalite", "ekip kalitesi" ve "yönetim kalitesi"dir. Bu anlayışın sonucu olarak rekabetin taklit edilemeyen tek unsuru, kuruma özgü bilgi ve becerilere sahip çalışanlarıdır.

Vatan Gümrük Müşavirliği A.Ş. hizmet sektöründe karşılaşılan zorlukların bilincinde olan yapısı ile, müşteri temsilciliği esası üzerine kurulu bir anlayış içinde kaliteli hizmet prensiplerinden taviz vermeyerek, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Yasal mevzuatlar çerçevesinde müşteri beklentilerinin ötesinde hizmet sunarak müşterilerimizin tüm işlemlerini doğruluk, güven, çabukluk ve kolaylık prensiplerine dayanarak sonuçlandırmak ve bu sayede müşterilerimize rekabet avantajı sağlamak kalite politikamızdır.

Diğer boyuttan mevzuat ve teknik destek alan ; T.C. Hazine Müsteşarlığı ve Gümrük Müsteşarlığı dahilinde görevli mevzuat uzmanları ve teknik uzmanları ile iletişim kurarak gereken kapsamlı bilgiyi doğru ve en hızlı şekilde temin etmektedir.

Hizmet verdiği alanda en iyi olma yolunda gayesiyle tükenmeyen arayışları ve yeni çözümler üreten yapısı ile kanunların öngördüğü hukuki zorlukların tamamını yerine getirerek güvenini kazandığı müşterilerinin kendisine devretmiş olduğu sorumluluğun sınırlarını genişletmeyi misyon edinmiştir.

Tüm hizmetleri; konusunda gerekli eğitimleri tamamlayarak belge almaya hak kazanmış gümrük müşavir,gümrük müşavir yardımcıları, ithalat, ihracat, muhasebe ve müşteri temsilcileriyle tüm gümrüklerde hizmet vermektedir.